Innovációs pályázati lehetőség vállalkozások számára! A központi régió vállalatai is pályázhatnak!
Hamarosan új, vissza nem térítendő támogatási lehetőség nyílik a hazai kkv-k számára. A „GINOP Plusz 2.1.3-24” pályázat célja, hogy támogassa a cégek innovációs törekvéseit, beleértve az üzleti, marketing, termelési, logisztikai és szervezeti folyamatok korszerűsítést, digitalizációját. Amennyiben a kiírás feltételeinek az Ön vállalkozása is megfelel, akkor annak innovációs képességét a legkorszerűbb -akár mesterséges intelligenciával is kiegészített- folyamatmenedzsment rendszer bevezetésével is fejlesztheti, így növelve hatékonyságát és versenyképességét.
Pályázati lehetőségek és részletek
A pályázat célja, hogy támogassa a kis- és középvállalkozások üzleti folyamatainak modernizációját, ezáltal növelve a vállalat innovációs képességét és hatékonyságát. A célprojekt teljes költsége minimum 28,5 millió, maximum 71,5 millió forint lehet.
Fontos dátumok és feltételek
- A tervezetten rendelkezésre álló forrás összege 40 milliárd forint, a támogatott projektek száma 1700 és 2000 db közötti.
- A pályázat benyújtható 2025. 02.04-ig
- Igényelhető támogatás összege: minimum 20 millió maximum 50 millió forint
- A vissza nem térítendő támogatás mértéke: A projekt 70%-a
- Igényelhető előleg: A támogatás 30%-a, maximum 15 millió forint
A projekt végrehajtásának időtartama maximum 18 hónap lehet.
Néhány példa arra, hogy milyen területen használható fel a támogatás
- marketing és/vagy értékesítési tevékenységek korszerűsítése;
- termelést, gyártást támogató, kiegészítő folyamatok digitalizációja, korszerűsítése;
- adminisztratív és menedzsment folyamatok digitalizációja, korszerűsítése (szervezeti innováció) (20 fő feletti állományi létszám esetén)
Egy low-code folyamatmenedzsment keretrendszer bevezetése minden területen támogatja azokat a vállalkozásokat, akik a piaci részesedés növekedését tűzték ki célul.
Kik pályázhatnak?
A pályázat keretében az alábbi főbb kritériumoknak megfelelő vállalkozások nyújthatnak be támogatási kérelmet:
- Magyarországon székhellyel rendelkező vállalkozások, amelyek kettős könyvvitelt vezetnek.
- Árbevételük kevesebb, mint 50 millió euró, mérlegfőösszegük pedig kevesebb, mint 43 millió euró.
- Az utolsó lezárt üzleti évben az átlagos statisztikai állományi létszám minimum 3 fő volt.
- A támogatás összege nem lehet magasabb, mint az utolsó lezárt üzleti év saját tőkéje és a projekt összköltsége nem lehet magasabb, mint a legutolsó lezárt üzleti év árbevétele.
Néhány előny a teljesség igénye nélkül, amelyet egy folyamatmenedzsment szoftver kínál:
- hatékonyságnövelés: automatizálja és optimalizálja az üzleti folyamatokat, csökkentve az adminisztratív terheket és a hibalehetőségeket, valamint szükség esetén biztosítja az azonnali beavatkozás lehetőségét is a jogosultaknak.
- átláthatóság: valós idejű nyomonkövethetőséget biztosít a folyamatok minden lépésében.
- költségcsökkentés: csökkenti az üzemeltetési költségeket azáltal, hogy egyszerűsíti a munkafolyamatokat és minimalizálja az időpazarlást.
- versenyképesség: növeli vállalkozása versenyképességét a piacon, mivel gyorsabb és hatékonyabb szolgáltatást nyújthat ügyfeleinek.
Mesterséges intelligencia, mint az innovációs folyamatok éllovasa
Manapság egyre több vállalkozás veszi igénybe a mesterséges intelligencia (MI) segítségét, legalább kisebb részfeladatok elvégzésében. Az új workflow rendszer kialakítása során a WorkflowGen és MI technológiák alkalmazásával számos innovatív lehetőség áll rendelkezésünkre, amelyek jelentősen növelhetik a vállalat hatékonyságát és versenyképességét.
Az automatizált adatok kinyerése a dokumentációkból és e-mailekből lehetővé teszi az információk gyors és pontos feldolgozását, ami csökkenti az emberi hibák esélyét és időt takarít meg. A dokumentumok, dokumentumtárak és adatbázisok feldolgozása révén a vállalati információk rendszerezése és hozzáférhetősége javul, elősegítve a zökkenőmentes munkafolyamatokat.
Az élő szövegek feldolgozása, leiratozása és korrekciója révén valós időben érhetők el a megbízható adatok, amelyek azonnal felhasználhatók a döntéshozatalban. A folyamattörténetiség összefoglalása által könnyebben átláthatóvá válnak az üzleti folyamatok, elősegítve a jobb döntéshozatalt és a múltbeli teljesítmény alaposabb megértését. Az interaktív, okos dokumentációk segítségével pedig a felhasználók számára könnyen kezelhető és folyamatosan frissülő információs források állnak rendelkezésre, amelyek támogatják az innovációt és a hatékonyabb információkezelést.
A mesterséges intelligencia lehetőségeit, mi, az Eastflow Technology-nál is nap mint nap kiaknázzuk, törekedve az újabbnál újabb felhasználási területek bevonására. Termékeinkbe is integráltuk az MI támogatást, így ügyfeleink is megtapasztalhatják, hogyan segítheti vállalatuk fejlődését a modern technológia.
Hogyan segíthet az Eastflow?
Cégünk workflow management rendszerek területén nyújt szakértői tanácsadást és alakít ki korszerű és rugalmas folyamatmenedzsment rendszereket 2003 óta. Sok éves tapasztalatunk és számos referenciánk is garantálja Önnek a pályázat megvalósításának támogatását, illetve a projekt sikeres megvalósítását!
Szolgáltatásaink között szerepel:
- Pályázatírás: pályázatíró partnerünk teljeskörűen összeállítja a szükséges pályázatot.
- Cégre szabott folyamatfelmérés és fejlődési irányok kialakítása: segítünk feltérképezni jelenlegi üzleti folyamatait és javaslatokat teszünk a kiválasztottak és a pályázathoz illeszkedők továbbfejlesztésére.
- Innovációs tanácsadás: részletes tanácsadást nyújtunk a workflow management rendszerek bevezetéséhez szükséges lépésekről és a legjobb gyakorlatokról.
- Projekt megvalósítás: biztosítjuk a kiválasztott folyamatok digitalizációjához szükséges rendszer szállítását, a folyamatok létrehozását, paraméterezését és éles üzembe állítását. Igény esetén a későbbiekben támogatjuk a rendszer éles üzemi használatát.
Segítünk Önnek a pályázat benyújtásában!
Kérjük töltse ki az alábbi űrlapot és kollégánk felveszi Önnel a kapcsolatot.